اول بودن عادت ماست

تولید دانش بنیان، محوریت مجموعه رایکا را تشکیل می دهد. این مجموعه در سال 1390 کار خود را با تولید محتوی ویدئویی دوره های آموزشی فناوری، خصوصا دوره های سیسکو آغاز کرد. از آنجایی که مخاطبین رایکا، محتوی آموزشی تولید شده را جایگزین مناسبی برای کلاس های حضوری یافتند به سرعت مورد استقبال واقع شد و جایگاه مناسبی در فضای فناوری به خود اختصاص داد.

در سال 1393، زیرساخت آموزش حضوری و آموزش آنلاین نیز در کنار محتوی دیجیتال به  مجموعه فعالیت های رایکا اضافه شد. خوشبختانه به دلیل اعتمادی که ناشی از محصولات ویدئویی رایکا از این مجموعه در ذهن مخاطبین شکل گرفت، آموزش حضوری ما نیز در کنار آموزش محتوی محور به صورت موفق به کار خود ادامه داد.

در سال 1395، پروژه takeone به سرانجام رسید که در آن محتوی ویدئویی همه دوره های تولید شده در بستر اینترنت قرار می گیرد و مخاطب می تواند هر یک از ویدئوهای تخصصی مجموعه رایکا را خریداری نماید بدون آنکه مجبور به تهیه پک کامل یک دوره آموزشی باشد. بدیهی است که مخاطب بر حسب نیاز، محتوی مورد نظر خود را به صورت آنلاین مشاهده و آموزش می بیند.

ضمنا در همین سال، نگاه تولید محور، مجموعه را به سمت یک استراتژی جدید سوق داد که در آن با تولید محصولات  غیر آموزشی دانش بنیان و خاص منظوره در حوزه شبکه و امنیت به صورت اجرایی وارد سازمانها شود. اگر چه این حوزه چالش های جدی را در بازاریابی پیش روی ما قرار می دهد اما مصمم هستیم که از محدود شرکتهایی باشیم که به صورت جدی و گسترده در این زمینه فعالیت می نماید.