شبکه های کامپیوتری پیشرفته - پروتکل های مسیریابی IGP و شبکه های DMVPN

تولید کننده: مهندس مجید اسدپور
شابک : 9786000428242 ناشر:مهندس مجید اسدپور
بالاخره یکسال تلاش برای تالیف جلد اول از مجموعه کتاب های شش جلدی " شبکه های کامپیوتری پیشرفته" به پایان رسید. این سومین کتابی است که تالیف می کنم اما از این کتاب چه از نظر میزان تلاش و دقت نظری که در تالیف آن شده است و چه از نظر محتوی به مراتب راضی تر و شاداب تر هستم. در تالیف این کتاب هیچگونه شتابی وجود نداشته است و در طول یکسال نیز همواره یکی از برنامه های اصلی زندگی من بوده است. در طول این مدت سعی کرده ام هر آنچه که در حوزه پروتکل های مسیریابی IGP و DMVPN داشته ام را در این کتاب بیاورم. مفتخرم بگویم این کتاب بخش مهمی از نام مجید اسدپور را با خود حمل می کند.
قیمت محصول: 700,000 ﷼
بسته بندی Tooltip

سرفصل مطالب و دموی محصول

محتویات اصلی این کتاب، همانطور که از نام آن پیداست، در بر گیرنده مباحث مربوط به پروتکل های مسیریابی است اما نقاط قوتی که خودم می توانم به این کتاب نسبت دهم شامل موارد زیر می باشد:

1-      همه مطالب ابتدا به صورت تئوری ارائه شده است و سپس جهت درک هر چه بهتر موضوع، آن را در محیط شبیه سازی سیسکو پیاده سازی و نتایج آن را در کتاب آورده ایم. لذا این کتاب هم برای مخاطبین آکادمیک و هم مخاطبین کاربردی پیشنهاد می گردد.

2-      پروتکل مسیریابی ISIS یکی از فصل های اصلی این کتاب را تشکیل می دهد. موضوعی که کمتر کتاب و یا مستندی در خصوص آن پیدا می شود که البته جامع و در عین حال کاربردی باشد. شاخصی که به نظر می آید در این کتاب وجود داشته باشد.

3-      فصل پایانی این کتاب DMVPN است. شبکه ای که امروزه به عنوان یکی از روش های مهم ارتباطی در WAN به شمار می آید. به جرات می توان گفت خودم تاکنون مستندی این چنینی در این موضوع ندیده ام. سعی شده است تا همه روش های DMVPN از جمله DMVPN Phase 3 و Hierarchical DMVPN در آن به صورت کامل دیده شود. البته پیاده سازی IPSec به همراه DMVPN و چگونگی اجرای QoS در DMVPN در این فصل ارائه نشده است.

4-      مطالبی همچون NAT و PBR به شیوه ای متفاوت در این کتاب ارائه شده است. تقریبا هیچ یک از کتاب های رسمی سیسکو، همه مطالب و کاربردهای NAT را به یکجا نیاورده است. اقدام مهمی که در این کتاب صورت گرفته است. یکی از کاربردهای مهم PBR و IP SLA، تقسیم ترافیک اینترنت روی بیش از یک لینک اینترنت است. خیلی از سازمانها از چندین سرویس دهنده اینترنتی، سرویس اینترنت دریافت می کنند تا در صورت قطع یکی از آنها همچنان اینترنت داشته باشند. تقسیم ترافیک اینترنت بین سرویس دهنده ها و همچنین جایگزینی ترافیک اینترنت روی مسیر دوم در صورت قطع هر یک از مسیرهای اینترنت از کاربردهای مهمی است که خیلی از سازمانها نیازمند آن هستند. در این کتاب سعی شده است، PBR و IP SLA را در قالب این سناریوی مشهور ارائه دهیم.

5-      آدرس دهی IPV6 و چگونگی مهاجرت از IPV4 به IPV6 در این کتاب آمده است. برخلاف اکثر کتاب ها در این کتاب علاوه بر بررسی روش های Tunneling روی روش های Translation نیز متمرکز شده ایم. روش های Translation مهمترین ابزار مهاجرت از IPV4 به IPV6 است. موضوعی که کمتر در کتاب های رسمی سیسکو به آن پرداخته می شود.

6-      پروتکل OSPF و EIGRP به صورت کامل ارائه شده است.

بازنگری ها

شنبه, 16 دی 1396
لطفا فهرست مطالب و بخشی از کتاب را به عنوان نمونه جهت اشنایی در قرار بدین
شهاب
سه شنبه, 07 مهر 1394
لطفا اطلاعات بیشاری از این کتاب در اختیارمون قرار بدین
ehsan
دوشنبه, 12 مرداد 1394
لطفا برای این کتاب تخفیف بگذارید .................
عرفان
بازنگری بیشتر