Cisco Prime Infrastructure

تولید کننده: مهندس فرهاد بهجت
ناشر : اندیشه گستر رایکا *** شماره مجوز : 50/708

محصول Cisco Prime Infrastructure جامع ترین راهکار شرکت سیسکو جهت مدیریت و مانیتورینگ تجهیزات شبکه شامل Network Device(Wired & Wireless) و Computed Device(Servers & VM) در بالاترین سطح ممکن می باشد.
قیمت محصول: 3,500,000 ﷼
بسته بندی Tooltip

سرفصل مطالب و دموی محصول

محصول Cisco Prime Infrastructure جامع ترین راهکار شرکت سیسکو جهت مدیریت و مانیتورینگ تجهیزات شبکه شامل Network Device(Wired & Wireless) و Computed Device(Servers & VM) در بالاترین سطح ممکن می باشد.

محصول Cisco Prime Infrastructure در دو حالت مجازی و فیزیکی در دسترس می باشد که در حالت مجازی قابلیت نصب بروی VMWare ESXi از ورژن 5.5 به بعد را دارد.

به طور کل محصول Cisco Prime Infrastructure دارای سه نقش اصلی در شبکه می باشد:

 • Management
 • Monitoring
 • Map and Location

اصلی ترین نقش Cisco Prime مدیریت شبکه می باشد که به طور کلی به زیر مجموعه های زیر تقسیم می شود:

 • Network Device (Wired & Wireless) and Compute Device Discovery

منظور از این قسمت اضافه و معرفی کردن تجهیزات شبکه به Cisco Prime است که در حقیقت اولین مرحله در پیکربندی Cisco Prime می باشد.

در این مرحله Cisco Prime از پروتکل های ICMP/SSH/Telnet/SNMP/HTTP/HTTPS برای اضافه کردن تجهیزات استفاده می نماید.

 • Group Management

بعد از اضافه کردن تجهیزات شبکه به Cisco Prime مهمترین مرحله گروه بندی تجهیزات می باشد که در مراحل بعدی استفاده از Cisco Prime در بحث مدیریت و مانیتورینگ شبکه بسیار پر کاربرد می باشد.

تجهیزات بر اساس Network Device، Computed Device و Port قابل گروه بندی هستند.

 • Device Software Management

محصول Cisco Prime این قابلیت را دارد که که یک Repository از Image تمامی تجهیزات تهیه نماید و همچنین به صورت یکپارچه Image گروهی از تجهیزات را، به بالاترین ورژن مناسب آن ها به روز رسانی نماید.

 • Configuration Management

قابلیت بعدی Cisco Prime تهیه Archive از running-config و startup-config تجهیزات می باشد و همچنین نقش بسیار مهمی در ساده سازی تحلیل و مدیریت تغییرات در پیکربندی تجهیزات شبکه دارد.

 • Device Configuration

یکی از قابلیت های اساسی و بسیار مهم Cisco Prime در پیکربندی تجهیزات شبکه به صورت جداگانه و یا گروهی) به این صورت که مجموعه ای از پیکربندی های خاص تحت عنوان Configuration Template به صورت یک جا بر روی گروهی از تجهیزات اعمال می شود) می باشد.

   نقش بعدی Cisco Prime مانتورینگ تجهیزات شبکه می باشد که به طور کلی به زیرمجموعه های زیر تقسیم می گردد:

 • Network Device (Wired & Wireless) and Compute Device Monitoring

محصول Cisco Prime این قابلیت را دارد که جزئیات بسیار مهم و مفیدی از وضعیت تجهیزات اضافه شده به آن در اختیار مدیران شبکه قرار دهد.

برای نمونه اطلاعاتی مانند میزان استفاده از منابع سخت افزاری تجهیزات و همچنین میزان ترافیک Interface ها و .... را در اختیار مدیران شبکه قرار خواهد داد.

 • Alarm and Events

هر رویدادی که در شبکه توسط Cisco Prime دریافت می شود تحت عنوان Event ثبت می گردد و پاسخی که Cisco Prime به Event ها می دهد تحت عنوان Alarm ثبت می گردد.

 • Syslog viewer

بعد از راه اندازی Cisco Prime در شبکه دیگر نیازی به استفاده از نرم افزار های متفرقه در جمع آوری Log های تجهیزات نخواهد بود و برای این کار فقط کافی است IP Address، Cisco Prime را به تجهیزات معرفی کنیم تا به صورت اتوماتیک Log های تمامی تجهیزات به صورت یکپارچه جمع آوری گردد.

   نقش بعدی Cisco Prime در تهیه نقشه شبکه می باشد.

   محصول Cisco Prime این قابلیت را دارد تا به صورت اتوماتیک نقشه شبکه را برای مدیران شبکه بر اساس گروه بندی­های انجام شده تهیه و به روز رسانی نماید.

دموی محصول

بازنگری ها